Redakční systém

Emersion CMS je komplexní nástroj pro tvorbu a správu webového obsahu. Představuje ideální řešení nejen pro microsites a běžné webové stránky, ale i pro složité internetové portály či specifické aplikace.

Základní vlastnosti

Již základní konfigurace Emersion CMS nabízí dostatečně silný nástroj pro správu a rozvoj webových stránek všech složitostí a rozsahů.

Více informací

Rozšiřující moduly

Pokud toužíte web stále rozvíjet a nabídnout návštěvníkům další možnosti, stačí se poohlédnout po nabídce rozšiřujících modulů.

Více informací

Porovnání s konkurencí

Redakční systém Emersion CMS významně převyšuje běžné pojetí redakčních systémů. Porovnejte si jej s konkurencí a posuďte sami.

Více informací

Porovnání redakčního systému Emersion CMS s konkurencí

Emersion CMS vs. Open Source CMS

Emersion CMS vs. Open Source CMSEmersion CMSOpen Source CMS
Technická podpora ano ne
Hosting, zálohování a dohled jako součást řešení ano ne
Automatické aktualizace ano ne
Záruka dalšího vývoje ano ne
Možnost implementace libovolného grafického návrhu ano ne
Kvalita a kompatibilita rozšiřujicích modulů ano ne
Zaškolení do používání CMS ano ne

Nabízí Open Source CMS řešení zdarma?

Existuje celá řada  redakčních systémů zdarma (anglicky Open Source což znamená otevřený zdroj, tedy veřejný zdrojový kód). Ačkoliv to na první pohled vypadá, že se jedná o výhodné řešení bez nákladů, nikdy tomu tak v praxi není. Reálné náklady na provoz často nemají konce. Již na začátku například implementaci grafického návrhu nikdo zdarma neudělá. Můžete sice použít nějakou hotovou šablonu webu, ale i ta se stejně musí přizpůsobit a k originálnímu vzhledu nakonec stejně nepřispěje.

Jistě je Vaším přáním, aby správce Vašeho webu pracoval efektivně a vytvářel hodnoty. Pokud však většinu času tráví googlováním chybových hlášek, které v životě neviděl, jsou to pro Vás další ztráty. Jeho pouť po diskuzních fórech, kde prosí o pomoc nakonec opět končí vyhledáním odborníka. Jiná technická podpora v tomto případě neexistuje. Odborník rád pomůže, ale jistě ne zadarmo. Brzy tak prakticky zaplatíte za poměrně drahý CMS.

Nejčastější neduhy Open Source CMS

Nekonzistence

Na těchto systémech pracuje celá řada vývojářů, kteří o sobě většinou navzájem ani nevědí.Používají různé způsoby programování, přístupy a mají různé zkušenosti. Výsledkem takové kombinace je poměrně nesourodá směs.

Nevalidní kód

Ten se příliš nepřátelí s optimalizací pro vyhledávače a s přístupností webu, což rozhodně není zanedbatelný nedostatek, pokud je vaším cílem moderní, úspěšný web.

Neohebnost

Pokud chcete upravit i sebemenší maličkost, často je nutné prostudovat dalších 20 věcí, které s ní souvisejí. Zdá se vám praktické měsíc studovat jak na to? Probírat se stovkami pluginů, zkoušet, který je ten správný, hledat odpovědi na diskuzních fórech, to není příliš efektivní využití času. V našem zájmu je naopak mít možnost kdykoliv snadno zasahovat do vzhledu i obsahu webových stránek.

Náročné odstraňování kritických chyb

Pokud nejste vyloženě odborníkem na daný open source, tak je dohledání a odstranění kritické chyby téměř nemožné. Přitom se může jednat o chybu, která negativně ovlivní i důležité prvky funkcionality. Nezbývá Vám pak nic jiného, než čekat na vydání tzv. patche, neboli opravy. V případě, že nám díky oné chybě nefungují důležité funkce webu, může být takové čekání vcelku napínavé.

Bezpečnostní rizika

Kód je veřejný. To samo o sobě již nahrává hackerům. Mohou se ve všem v klidu pohrabat a najít nedostatky. U komerčních webů, kde je řada důvěrných a citlivých údajů, může mít hackerský útok dost nepříjemné následky. Kam si pak jít stěžovat? Co dělat pokud díky špatnému výkonu spadne server? Odpoví Vám poslední položka tohoto stručného seznamu.

Absence technické podpory

V případě potíží však samozřejmě můžete zaplatit odborníka, nebo navštívit diskuzní fórum a pátrat dál...

Emersion CMS vs. běžný komerční CMS

Emersion CMS vs. komerční CMSEmersion CMSKomerční CMS
Extrémní výkon a flexibilita ano ne
Nástroje pro webové vývojáře a programátory ano ne
Vytváření virtuálních webů ano ne
Přehledné a ergonomické uživatelské rozhraní ano ne
Sofistikovaná práce s obsahovými bloky (vnořování, cílení) ano ne
Roční aktualizace ZDARMA ano ne

Běžné komerční CMS

Zde se již máte kam obrátit v případě problémů a chyb. Je však třeba dobře zvážit co Vám konkrétní produkt nabízí včetně dlouhodobé perspektivy. Většina komerčních CMS vznikla jako reakce na nespokojenost s open source CMS. Administrace je obvykle nepřehledná, realizace požadavků bývá časově náročná a složitá. Pokud chcete uskutečnit méně obvyklé představy, narážíte na limity a překážky. Mezi časté nedostatky patří také například omezené SEO možnosti, nebo špatné podmínky pro tvorbu přístupného webu.

Moderní CMS

by Vám měl umožnit rychlé a snadné zásahy do obsahu webu. Měli byste mít možnost snadno měnit libovolné části, vkládat multimediální obsah, formuláře, fotogalerie – to vše v přehledné administraci a bez znalostí internetové problematiky. Jako nástroj úspěchu na internetu by nijak neměl omezovat Vaši kreativitu a potřebu stálého přizpůsobování a změny. Internetové prostředí je neustále živé a dynamické a takový by měl být i moderní web. Ve splnění těchto požadavků má většina CMS významné rezervy, přesto je cena obvykle vysoká.

Redakční systém Emersion

Nabízí stabilní a účinné řešení, které netrpí nedostatky systémů zdarma a současně je jeho cena velmi příznivá. Navíc se nejedná o náklad, ale o investici, která se mnohonásobně vrátí díky úspěchu na internetu.Seznamte se blíže s jeho vlastnostmi.