Redakční systém

Emersion CMS je komplexní nástroj pro tvorbu a správu webového obsahu. Představuje ideální řešení nejen pro microsites a běžné webové stránky, ale i pro složité internetové portály či specifické aplikace.

Základní vlastnosti

Již základní konfigurace Emersion CMS nabízí dostatečně silný nástroj pro správu a rozvoj webových stránek všech složitostí a rozsahů.

Více informací

Rozšiřující moduly

Pokud toužíte web stále rozvíjet a nabídnout návštěvníkům další možnosti, stačí se poohlédnout po nabídce rozšiřujících modulů.

Více informací

Porovnání s konkurencí

Redakční systém Emersion CMS významně převyšuje běžné pojetí redakčních systémů. Porovnejte si jej s konkurencí a posuďte sami.

Více informací

Kvalitní redakční systém je základ úspěšného webu

Redakční systém Emersion CMS vám poskytne (již v základní konfiguraci) dostatečně silný nástroj pro budování moderního a úspěšného webu. Díky jeho flexibilitě, intuitivnímu ovládání a také snadnosti, jakou v něm lze všechny potřebné úkony řešit, bude váš čas strávený při správě obsahu webových stránek maximálně efektivní.

Stručný popis základních modulů

 Redakční systém - modul stránky

Stránky

Jednoduchá tvorba a správa obsahu

Díky komfortnímu WYSIWYG editoru dokážete vytvářet obsah webových stránek s podobným úsilím jako při psaní v běžném textovém editoru. Před samotným publikováním si můžete stránku prohlédnout a nastavit požadované parametry jako např. datumovou platnost, zabezpečení stránky, motiv stránky a mnoho dalšího. Na své si přijdou také vyznavači optimalizace pro vyhledávače, neboť těm je vyhrazena speciální záložka, s celou řadou důležitých nastavení.

Vysoká ergonomie uživatelského rozhraní

Uživatelské rozhraní je navrženo s maximálním ohledem na ergonomii, přehlednost a respektuje různé role uživatelů. Běžný uživatel potom nemusí být "rušen" všemi možnostmi redakčního systému, zatím co odborník (SEO specialista, designer, vývojář apod.) nalezne vše potřebné v přehledných a logicky označených sekcích.

 

Redakční systém - modul obsahové bloky

Obsahové bloky

Skládejte design jako stavebnici

Často používaný model, kdy máme k dispozici pouze jednoduchou šablonu webu, nemusí být vždy vyhovující. Modul obsahové bloky umožňuje rozdělit design webu na libovolný počet logických částí, které mohou mít potřebný obsah.  Obsahové bloky umožňují převést jakoukoliv myšlenku z oblasti tvorby webových stránek do prostředí redakčního systému.

Podporujeme Vaši kreativitu

Součástí modulu je funkce cílení, která umožňuje určit např. jaká konkrétní nástěnka bude zobrazena na dané stránce atp. Editace obsahu jednotlivých bloků je velmi snadná. Jedná se o neobvyklý modul, který zdaleka nebývá samozřejmostí. Jeho využívání výrazně ovlivní vaši schopnost tvořit vizuálně i obsahově atraktivní web.

 

Redakční systém - modul články

Články

Získejte stálé odběratele Vašich novinek

Jedná se o modul určený k tvorbě článků včetně podpory jejich zařazení do jednotlivých tématických kategorií. Mezi články z různých kategorií, je možné vytvořit spojení prostřednictvím přidělení štítků. Jednoduše propojíte články, které se zabývají například společnou kauzou atp.

Dejte vědět, co je u Vás nového

Svým návštěvníkům můžete dát možnost odebírat Vaše články prostřednictvím RSS kanálu, nebo je hromadně rozesílat emailem, pomocí rozšiřujícího modulu mail info.

 

Redakční systém - modul správce menu

Správce menu

Ať už potřebujete vytvořit na webových stránkách jednoduchou či složitou navigaci, vždy oceníte možnosti správce menu.  

S jeho pomocí lehce rozdělíte základní stromovou strukturu stránek na jednotlivá menu (horizontální a vertikální), zvolíte si počet zobrazovaných úrovní, přizpůsobíte vzhled menu a případně i jeho funkci (např. rozbalovací menu).

 

Redakční systém - modul správce souborů

Správce souborů

Souborový manažer v prostředí prohlížeče

Obvyklý způsob, jak pracovat se soubory na webu vyžaduje znalost práce s FTP. V našem případě nic takového nepotřebujete. Veškerá práce se soubory a adresáři probíhá přímo v prostředí prohlížeče.

Hromadné nahrávání souborů

Pracovat jednoduše se soubory pouhým tahem myši vám ušetří spoustu času. Pokud potřebujete nahrávat obrázky, můžete si navolit požadované parametry a využít hromadných úprav.
Už tedy nemusíte obrázky zdlouhavě připravovat v externím grafickém programu a to ani tehdy, pokud si je přejete ochránit použitím vodoznaku.

 

Redakční systém - modul fotogalerie

Fotogalerie

Vytvořit atraktivní fotogalerii na webu je nyní opravdu hračka. Cesta např. z digitálního fotoaparátu do požadovane podoby na stránce je nyní otázkou jen několika málo kliknutí.

Důležitou výhodou je že fotografie či obrázky vkládáte do redakčního systému jen jednou. Pomocí jednoduchého nastavení následně zvolíte vizuální podobu, jak se bude fotogalerie na stránkách zobrazovat.

 

Redakční systém - modul formuláře

Formuláře

Unikátní WYSIWYG editor formulářů umožňuje intuitivně vytvářet formuláře s různou složitostí, funkcí a vzhledem, včetně možnosti ověřovat správnost uživatelem zadaných vstupů.
Významným přínosem je schopnost vytvářet takové formuláře, které plně respektují pravidla pro tvorbu přístupného webu.

Účinná antispamová ochrana

Víceúrovňová antispamová ochrana (CAPTCHA, JavaScript, IP filter apod.) vám zajistí, že obdržíte jen taková data z formulářů, která skutečně požadujete.

Konektor do databáze

V případě potřeby lze data z formuláře předat obslužnému skriptu, který je zpracuje, nebo jen uloží do databáze pro další využití. Konektor nachází zpravidla využití při realizaci funkcionality "na míru" dle přesného zadání klienta.

Vlastní vzhled formulářů

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje předchystaný vzhled formulářových prvků a patříte mezi pokročilé uživatele, máte možnost si vizuální podobu formuláře upravit přesně podle svých představ.